See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drogtester
Beskrivning: Upphandlingscenter avser genomföra upphandling gällande ramavtal för Drogtester för kommunerna Avesta. Borlänge, Hedemora, Falun och Ludvika. Nuvarande avtal löper ut 2027-09-22 och omfattar saliv- och urintester.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38911000 Manuella kit med provstickor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Köp och leverans av saliv- o Köp och leverans av främst saliv- och urintester samt verifiering av test hos ackrediterat labb enligt specifikation i Avtalsvillkor.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107709:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38912000 Automatiska kit med provstickor