408911-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Lastbilar med flak och tipptruckar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare
Referensnummer: RH 2023/0116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Översiktlig beskrivning av uppdraget
Uppdraget avser köp av två (2) små fabriksnya lastväxlare.
Renhållningsverket önskar leverans så snart som möjligt, dock ej senare än 2024.09.30.
Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsunderlaget i dess helhet, se bland annat under rubriken ”Upphandlingsdokumenten”.
Tillhandahållande av upphandlingsdokumenten
Upphandlingsdokumenten tillhandahålls elektroniskt via upphandlingsverktyget TendSign (se www.tendsign.com).
Inlämning av anbud
Anbud ska lämnas elektroniskt genom TendSign.
Endast elektroniska anbud accepteras.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara beställaren tillhanda senast den 2023-08-23 23:59.
Anbud som inte är beställaren tillhanda inom utsatt tid kommer att förkastas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34142100 Lastbilar med hissflak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen