II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48445000 Programvara för kundhantering, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inför en planerad upphandling av Kund- och ärendehanteringssystem genomför Inera en RFI för att få klarhet i vilka förutsättningar marknaden har att tillgodose Ineras behov.