408948-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Autoklaver
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ångautoklaver 2 st.
Referensnummer: FOI-2020-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Befintliga två ångautoklaver i försöksdjursverksamheten ska ersättas med två nya likvärdiga autoklaver då de befintliga autoklaverna är så pass gamla att reservdelar ej längre är tillgängliga.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen