408955-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbandsmaterial
Referensnummer: RJL 2021/233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
förband, kompressionsbindor, kohesiv elastisk binda, lukthämmande förband, algförband, sårfilm, filmförband, hydrocolloidförband, sacrumförband, polyuretanskumförband och venkateterförband.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen