2. Förfarande
Förfarande
Titel: Finansiell Revision - Ljusdals kommuns bolag
Beskrivning: Finansiell / lagstadgad revision till Ljusdal kommuns bolag Ljusdal Energiföretag AB och AB Ljusdalshem samt deras dotterbolag för räkenskapsåren 2026-2027 med möjlighet till 1+1 års förlängning.
Intern identifierare: 15254
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Revisionstjänster Ljusdal Energiföretag AB med dotterbolag
Beskrivning: - Ljusdal Energiföretag AB, org nr: 556576-6390 (moderbolag) - Ljusdal Energi AB, org nr: 556509-9909 - Ljusdal Elnät AB, org nr: 556509-9891 - Ljusnet AB, org nr: 556469-4486 - Ljusdal Energi Försäljning AB, org nr: 556577-2737 - Ljusdal Vatten AB, org nr: 556817-8601 - Ljusdal Renhållning AB, org nr: 556817-8593
Intern identifierare: Revisionstjänster Ljusdal Energiföretag AB med dotterbolag
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Revisionstjänster AB Ljusdalshem med dotterbolag
Beskrivning: - AB Ljusdalshem, org nr: 556536-4204 (moderbolag) - AB Ljusdals Servicehus, org nr: 556710-8328
Intern identifierare: Revisionstjänster AB Ljusdalshem med dotterbolag