See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styr och regler - service, reparationer inkl. planerat underhåll
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för utförande av felavhjälpande underhåll dels entreprenader, planerade ombyggnationer och nyinstallation av styr- och regler inom AB Ängelholmshems, AB Ängelholmslokalers och Ängelholms kommuns befintliga byggnader. Ramavtalsentreprenören ska även svara för projektering. Avrop genom rangordning resp. förnyad konkurrensutsättning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Styr och regler - service, reparationer inkl. planerat underhåll (beställning inkom 231121)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92514:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48921000 Automationssystem, 45315100 Eltekniska installationer