409035-2019 - ResultatSverige-Strängnäs: Väghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: TFN/2019:66-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun genomför nu en upphandling gällande ramavtal för vinterväghållning.
För att lämna anbud behöver ett konto i systemet Visma Tendsign skapas.
Notera att inga anbud tas emot via e-post eller brev utan måste skickas in via Tendsign.
Vid frågor, ta kontakt med Visma Support på tendsignsupport@visma.com alt. tfn: 010-14 11 200.
Välkommen med ditt anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: PO1- GC
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: PO3- GC
Del nr: PO4- Gata Centrum
Del nr: PO5- Bussgator
Del nr: PO6- Gata Storgärdet
Del nr: PO7- Gata Tallåsen
Del nr: PO8- Gata Ulvhäll, Fridhem
Del nr: PO9- Gata Storängen Biskopskvarn Malmby
Del nr: PO10- Gata GC Finninge Dammen
Del nr: PO11- Gata Kyrkberget
Del nr: PO12- Gata GC Tosterö
Del nr: PO13- Gata GC Mariefred
Del nr: PO14 Gata GC Åkers styckebruk Länna
Del nr: PO15 Gata GC Härad Vansö, Lagnövägar