40904-2017 - ResultatSverige-Lycksele: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intresseanmälan.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerbottens län.
Nuts-kod SE331 Västerbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Länstrafiken i Västerbotten AB inbjuder härmed er till att ansöka om att få lämna anbud avseende linjetrafik enligt följande::
Objekt: Linje: Sträcka: Trafikstart: Avtalstid:
17001 61 Vindeln – Vännäs 1.1.2017 7 år;
17002 114 Umeå – Hissjö – Tavlesjö 1.1.2017 10 år;
17002 131 Brattby – Brännland – Umeå 1.1.2017 10 år;
17002 132 Sunnansjö – Brännland – Umeå 1.1.2017 10 år;
17002 133 Överboda – Sörfors – Klabböle – Umeå 1.1.2017 10 år;
17002 137 Hissjö – Långviken – Haddingen 1.1.2017 10 år;
17002 160 Kvarnsvedjan – Överrödå – Rödåsel 1.1.2017 10 år;
17002 175 Hissjö – Flurkmark – Trehörningen 1.1.2017 10 år;
17003 157 Slipstensjön – Sjöbrånet – Hällnäs 1.1.2017 6 år;
17004 158 Tillflykten – Vindelånäset – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17005 159 Rödålund – Rödåliden – Trollberget – Vindel 1.1.2017 6 år;
17006 161 Nyland – Tvärålund – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17007 162 Sunnansjö – Kussjö – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17008 163 Skivsjö – Granö – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17009 165 Gäddträsk – Hällnäs – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17010 166 Åmsele – Hällnäs – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17011 167 Hälsingborg- V Mesele – Vindeln 1.1.2017 6 år;
17012 163 Skivsjö – Granö – Vindeln 1.1.2017 6 år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60112000 Kollektivtrafik på väg, 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.