2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-produkter och tillhörande tjänster
Beskrivning: Naturhistoriska riksmuseet genomför en upphandling av IT‑produkter och tillhörande tjänster. Upphandlingen omfattar leverans av produkter samt tillhörande tjänster.
Intern identifierare: 190-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30214000 Arbetsstationer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30232000 Kringutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000