Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Kommunala bolag
Referensnummer: UHN.2018.211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun upphandlar revisionsgranskningar och bokslutsrevision för Värnamo kommuns bolag, Värnamo Energi, Värnamo Elnät AB, Värnamo Energi Produktion AB, Finnvedsbostäder AB, Värnamo Kommunala Industrifastigheter AB och Värnamo Stadshus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen