Avsikten med denna upphandling är att upphandla ramavtal avseende tekniska konsulttjänster gällande sättningskontroll och analys av grundförstärkande åtgärder för Higabs fastigheter.
Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster inom följande kategorier:
• Uppdragsansvarig konsult
• Handläggande konsult
• Mätningsingenjör/-tekniker
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71356100 Tekniska kontroller, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen