409223-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Konsult för borrning och georadar inför beläggning Norrbottens län (BD)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult för borrning och georadar inför beläggning Norrbottens län (BD)
Beskrivning: Vägtekniska undersökningar som ska ligga till grund för åtgärdsval för kommande beläggningsentreprenader.
Intern identifierare: KOM-417720
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71335000 Tekniska undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsult för borrning och georadar inför beläggning Norrbottens län (BD)