409243-2019 - ResultatSverige-Arvidsjaur: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning Arjeplogs kommun
Referensnummer: UH-2019-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Snöröjning inom Arjeplogs kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arjeplog
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Stiftelsen Arjplogshus
Del nr: 3
Laisvall
Del nr: 4