Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Python-utvecklare till Newarkteamet
Referensnummer: 2019/1056/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72246000 Konsulttjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI söker en duktig och driven systemutvecklare till SMHIs team som arbetar med insamling och lagring av meteorologiska observationer.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212460 Programvaruutvecklingstjänster för analys, forskning, matematik eller prognos, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72312000 Datainmatning, 72317000 Datalagring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen