Officiellt namn: Falkenbergs kommun Ort: Falkenberg Postnummer: SE-311 80 Land: Sverige Att: Niklas Axell E-post:niklas.axell@falkenberg.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Måleriarbeten (bostäder).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Falkenberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Beställaren avser att låta genomföra löpande målningsarbeten inom beställarens fastigheter inom aktuellt geografiskt område.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45442100 Målning, 45442180 Ommålning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.