Officiellt namn: MKB Fastighets AB Postadress: Box 50405 Ort: Malmö Postnummer: SE-202 14 Land: Sverige Att: Marie Ljungholm E-post:marie.ljungholm@mkbfastighet.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen MKB Ramavtal halkbekämpning och snöröjning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen MKB har för avsikt att knyta ramavtal med ett antal entreprenörer för skötsel av halkbekämpning i sina olika fastighetsområden i Malmö.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90620000 Snöröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.