409286-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationer och underhåll pumpar
Referensnummer: KSN-2020-02419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Årlig översyn, service, felsökning och reparation av pumpar och styr och reglerutrustning i pumpstationer och fontäner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen