Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött, Norrköping.
Referensnummer: UH-2017-237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15113000 Fläskkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun och Visualiseringscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande ”Färskt fläsk- och nötkött.”
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspaket färskt fläskkött
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15113000 Fläskkött, 15111000 Nötkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej
Anbudspaket färskt nötkött
Del nr: 2