409314-2017 - ResultatSverige-Gustavsberg: Fettäkta papper och övriga pappersvaror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matavfallspåsar.
Referensnummer: UH-2017-329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37823000 Fettäkta papper och övriga pappersvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun önskar köpa påsar för matavfallsinsamling samt påshållare till dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37823000 Fettäkta papper och övriga pappersvaror, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen