Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing skjutstativtruckar
Referensnummer: 2020-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
MediCarrier AB bjuder in till anbudslämning i upphandling gällande operationell leasing av lagertruckar av modell skjutstativ.
Upphandlingen avser hyresavtal för operationell leasing av tre stycken truckar av truckmodell skjutstativ, med optioner avseende operationell leasing av maximalt två ytterligare truckar av samma modell.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42415100 Lyfttruckar, 42415200 Truckar, 42419200 Delar till truckar, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen