Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ett avtal tecknas med en (1) leverantör för utförandet av uppdraget.
Ett ramavtal tecknas med en leverantör omfattande en avtalstid på två (2) år med möjlighet till förlängning om 24 månader med en maximal avtalstid på fyra (4) år.
Takvolymen för hela avtalsperioden uppgår till 40 miljoner SEK. Visit Sweden garanterar inga volymer.
Upphandlingen genomförs enligt Öppet förfarande och kommer att utvärderas enligt bästa förhållandet mellan pris och kvalitet enligt en mervärdesmodell. Visit Sweden tillämpar i denna upphandling begränsad kontroll. Detta innebär att kontrollen av kraven begränsas till den leverantör man avser tilldela avtal. Bolaget kommer först utvärdera anbuden och prövar därefter om den leverantör som efter utvärdering bedöms vara vinnande anbudsgivare om den är lämplig, det vill säga inte ska uteslutas och uppfyller kvalificeringskraven.