2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyb. Ambulansstation Hus 51, Kungsljuset 3, Kalmar
Beskrivning: Uppdraget omfattar en totalentreprenad för nybyggnad Ambulansstation på 5 550 m2 med tillhörande markarbeten, samt projektering för alla delar av projektet. Projektet ska genomföras i enlighet med Förfrågningsunderlagets förslag och funktionsbeskrivningar, och följa Region Kalmar läns inriktningsbeslut.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001