409435-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Renovering N1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRenovering N1
BeskrivningOmbyggnad av befintligt hus 1161, byggnad N1, ingång 78/79, Akademiska Sjukhuset, Uppsala. Fastighetsbeteckning är Fjärdingen 32:1, Uppsala. Entreprenadform: Totalentreprenad i enlighet med ABT 06. Hus 1161, byggnad N1, ingång 78/79, byggdes 1966. Huset omfattar ca 8000 m2 BTA och består av 7st. verksamhetsplan (plan 3 - 9), källare/kulvert (plan 2) samt installationsplan (plan 10).
Intern identifierareUPPH2026-00241
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000