Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UGL - Utveckling av grupp och ledare
Referensnummer: UH-2022-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
UGL – Utveckling av grupp och ledare 2008 version 2016. Upphandlingens totala omfattning framgår av förfrågningsunderlaget i sin helhet. UGL, en grundläggande ledarskapsutbildning för chefer och ledare, men även för medarbetare utan formellt ledaransvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
UGL – Utveckling av grupp och ledare 2008 version 2016. 2+2 år.