Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för kommunikationsbyrå
Referensnummer: 2.7.5-895-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kammarkollegiet har för avsikt att teckna ramavtal med en kommunikationsbyrå genom ett öppet, påskyndat förfarande. En tidigare öppen upphandling har avbrutits därför att en enda leverantör kvarstod efter kvalificeringen.
Kammarkollegiets behov
Kammarkollegiet upphandlar genom ett öppet förfarande en kommunikationsbyrå. Vi söker en byrå:
- Som kan bli en nära partner i vårt kreativa, digitala och kundorienterade kommunikationsarbete. - Med ett genuint intresse för samhällsfrågor och förståelse för de förutsättningar vi har som myndighet.- Som kan leverera med kvalitet och alltid kostnadseffektivt, i vissa fall snabbt och ibland i dialog med ovana beställare i såväl små som stora uppdrag.
Kammarkollegiet har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79430000 Krishantering, 79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen