Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av entreprenad för fastighetsjour
Referensnummer: FSK 2019/436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Stockholms stads, genom Fastighetskontoret, upphandling av entreprenad för fastighetsjour avseende hela fastighetsbeståndet tillhörande Stockholm stad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75123000 Fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen