409591-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Glassättning – Hantverkstjänster GLAS. Bjuv, Klippan, Åstorp 2026 - version 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkstjänster GLAS. Bjuv, Klippan, Åstorp 2026 - version 2
BeskrivningUpphandlingen omfattar glas- och tätningsarbeten inklusive alla tjänster förenat med detta till en fullt färdig och fungerande produkt. Glasarbeten omfattar nyinstallation, större och mindre löpande renoverings-, underhålls- och servicearbeten med varuinköp, glas-sanering och utredningar på Beställarens fastigheter och anläggningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45441000 Glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1: Bjuvs kommun och AB Bjuvsbostäder
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133031:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44221100 Fönster, 45421132 Montering av fönster, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2: Klippans kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133031:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3: Åstorps kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133031:Lot:3