409604-2020 - ResultatSverige-ESLÖV: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Drift
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-drift med tillhörande tjänster avseende följande delar:
Kommunikation, Arbetsplats (hårdvara), Serverdrift, Servicedesk, Licenser och samarbetsforum, Säkerhet, Övriga IT-relaterade kringtjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72222300 IT-tjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen