Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksinstallationer.
Referensnummer: 2017/KSUH 0143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nätverksinstallationer, fastighet.
Uppdraget omfattar installation av fastighetsnät enligt Tyresö kommuns standard, för närvarande Cat6 – skärmat, i fastighetsnät kan även fiberinstallation förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45314320 Installation av datakablar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen