409720-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Byggmaterialrelaterade produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial och järnhandelsvaror, Gästrikland och Hälsingland
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggmaterial och järnhandelsvaror Hälsingland och Gästrikland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44316000 Järnhandelsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen