2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal gräv – Projekt 2.0
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla ramavtal för grävtjänster för projektuppdrag. Ramavtalet omfattar grävtjänster, maskiner inklusive förare för förläggning av el och fiber och närliggande uppdrag. Med projekt avses uppdrag som beräknas ta längre tid än två veckor och/eller överstiga 500 000 kr. Beställaren avser att teckna avtal med upp till fem (5) entreprenör.
Intern identifierare: 25/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000