409907-2023 - ResultatSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenreningsanläggning till dialysverksamhet
Referensnummer: MT 2022-0138 / 22RS9790
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser vattenreningsanläggning till dialysbehandling för leverans till Hemodialysmottagningen, Verksamhetsområde medicin, Område specialiserad vård, Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på serviceavtal efter garantitiden och serviceutbildning för medicinteknisk personal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 42912330 Vattenreningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen