2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsult/er Buller och vibrationer (1-2 upphandlingar)
Beskrivning: Avrop av Resurskonsulter Övergripande miljöstöd - Dynamiskt inköpssystem (DIS) , 13565, Resurskonsulter Övergripande miljöstöd (Upphandlingen omfattar anbudsområden/delområden enligt: – Anbudsområde 1 - Uppdrag 100 procent av årsarbetstid fördelas på en (1) till två (2) resurskonsult/er. – Anbudsområde 2 - Uppdrag 50 procent av årsarbetstid för en (1) resurskonsult.)
Intern identifierare: KOM-420186
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Uppdrag 100 procent av årsarbetstid fördelas på en (1) till två (2) resurskonsult/er.
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Uppdrag 50 procent av årsarbetstid fördelas på en (1) resurskonsult.
Intern identifierare: Anbudsområde 2