Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänsteentreprenad yttre skötsel Östersund Norr.
Referensnummer: 17/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar teknisk förvaltning, tillsyn och skötsel av mark och byggnad, del av det felavhjälpande underhållet av mark och byggnad samt vissa verksamhetsknutna tjänster o. d.
Jour och jourberedskap ska ingå i entreprenaden för respektive bostadsområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen