Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av legitimerade sjuksköterskor
Referensnummer: 467/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal för inhyrning av legitimerade sjuksköterskor och legitimerade sjuksköterskor med specialistutbildning för att täcka temporära personalbehov inom Beställarnas olika verksamheter. Upphandlingen är uppdelad på två (2) delområden:
• A. Hemsjukvård
• B. Skolhälsovård
För ytterligare information se fullständigt Upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen