See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster informations- och cybersäkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden.
Föregående meddelande: 510810-2023
Intern identifierare: 22/129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72246000 Konsulttjänster för system, 72266000 Programkonsulttjänster, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1 Säkra kommunikationer - Systemutveckling
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Säkra kommunikationer - Systemutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2 Teknisk säkerhetsundersökning, TSU
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Teknisk säkerhetsundersökning, TSU
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 3 Moderna ICT-nät
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Moderna ICT-nät.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 4 Systemadministration it-säkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Systemadministration it-säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område 5 IT/OT-expertstöd
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser IT/OT-expertstöd
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område 6 Systematiskt informationssäkerhetsarbete
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Systematiskt informationssäkerhetsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Område 7 Strateg informations- och cybersäkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Strateg informations- och cybersäkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Område 8 EU-Rådgivare
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser EU-Rådgivare
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Område 9 Civilt försvar och cybersäkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Civilt försvar och cybersäkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Område 10 It-säkerhetsspecialist
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser It-säkerhetsspecialist
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Område 11 Analytiker informations- och cybersäkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom informations- och cybersäkerhet. Upphandlingen är indelad i 11 ramavtalsområden. Detta område avser Analytiker informations- och cybersäkerhet