410010-2022 - ResultatSverige-Sundbyberg: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel
Referensnummer: LF-0001/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal avseende yttre skötsel för fastighetsmark i Sundbyberg.
Omfattning uppskattas till 5 mkr per år.
Avtal tecknas med en (1) leverantör
UF1 ALLMÄN ORIENTERING
Entreprenaden avser yttre tillsyn och skötsel samt snöröjning och halkbekämpning, av beställarens fastighetsbestånd enligt kontraktets handlingar.Skötselytor framgår av K1 Omfattning. Utförande av skötseln ska ske enligt i kontraktet ingående bilagor. Variationer kan förekomma mellan åren beroende på t ex ändrad skötselinriktning eller inköp/försäljning av fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen