410036-2020 - ResultatSverige-VÄXJÖ: Ställverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Nätstationer
Referensnummer: 20/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31214000 Ställverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi Elnät AB inbjuder till möjlighet att ansöka om att få lämna anbud avseende ramavtal nätstationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31230000 Delar till eldistributions- eller reglerutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen