Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avyttring av Beslag- och Hittegods, Region Öst
Referensnummer: A379.102/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342400 Auktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal avseende löpande försäljning av i huvudsak beslag- och hittegods som tillfallit staten, via internetbaserad auktion med därtill hörande hämtning, förvaring, hantering, värdering, fotografering, visning mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342400 Auktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen