410084-2018 - PlaneringSverige-Karlstad: Transporter (utom avfallstransport)
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts grundskolan - Område B: Ilanda, Skåre, Stodene m.m.
Referensnummer: 0266-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skolskjutsverksamhet för grundskolan avseende område B: Ilanda, Skåre, Stoden m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen