2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dentalinredning
Beskrivning: Folktandvården Skåne har behov av dental inredning till sina kliniker runt om i Skåne. Upphandling av inredning till behandlingsrum, desinfektionsrum, dentalförråd, förråd, tekniklabb, avemballeringsrum och röntgenrum.
Intern identifierare: 2026-FTV000010
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000