410133-2026 - Resultat
Sverige – Redovisning och revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningVårgårda kommun och Herrljunga kommun har ett löpande behov av revisionstjänster. Uppdraget är att i enlighet med kommunallagen, god revisionssed i kommunal verksamhet, standard för kommunal räkenskapsrevision och av kommunfullmäktige antaget revisionsreglemente vara sakkunnigt biträde till de förtroendevalda revisorerna/lekmannarevisorerna i deras granskning av kommunens nämnder, stiftelse, utskott, styrelse, fullmäktigeberedningar och bolag. Avtalet omfattar två delar: - Grunduppdrag - Specialuppdrag
Intern identifierare26/11
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000