410151-2017 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientsimulatorer.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hej!
Här annonseras upphandling Patientsimulatorer VGR sjukhus.
Senase dag för att lämna E- anbud är den 27.6.2017.
Jag kommer att vara borta från måndag den 15 maj till och med 24 maj.
Med Vänliga Hälsningar Jörgen Söderberg tfn 0702-49 96 25 epost jorgen.soderberg@vgregion.se
Vid akuta frågor när jag är borta kontakt Ingela Hermansson epost ingela.hermansson@vgregion.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Patientsimulatorer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling som är gjord av simulerings-dockor för Västra Götalandsregionen.