Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Revidering och översyn av föreslaget vattenskyddsområde för Jämtöns grundvattentäkt, Luleå kommun
Referensnummer: KLF 2023/789
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, teknikområde, Hydrogeologi och vattenskydd. Uppdraget omfattar Revidering och översyn av föreslaget vattenskyddsområde för Jämtöns grundvattentäkt, Luleå kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen