Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten Kils kommun.
Referensnummer: UH-2016-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Kils kommun inbjuder Er att lämna anbud avseende Fastighetsunderhåll/byggnadsarbeten för löpande beställningar. Upphandlingen omfattar snickeri, underhåll, byggnation, ombyggnation och renoveringar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen