410232-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Skafferiavtal Stenungsunds kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkafferiavtal Stenungsunds kommun
BeskrivningUpphandlingen som benämns vid namn "Skafferiavtal" avser ett kompletterande ramavtal för livsmedel och förbrukningsvaror på konsumentförpacknings nivå. Syftet med ramavtalet är att tillgodose de olika beställande verksamheters behov av mindre/akuta komplementköp av livsmedel, hygienartiklar mm. samt eventuella pedagogiska inköp. Med som avtalspart är även Stenungsundshem.
Intern identifierare2025-223
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
Intern identifierare1714578
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1, Butiksinköp
BeskrivningDelområde 1, Butiksinköp - för köp i butik inom rimligt avstånd till verksamheterna i Stenungsunds kommun.
Intern identifierare1714579
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2, Plock av varor
BeskrivningDelområde 2, Plock av varor - Plock av konsumentförpackningar för upphämtning i butik inom rimligt avstånd till verksamheterna i Stenungsunds kommun.
Intern identifierare1714580
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 3, Leverans av varor
BeskrivningDelområde 3, Leverans av varor - För plock och leverans av konsumentförpackningar.
Intern identifierare1714581