410331-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorer och datamateriel – It-produktförsörjning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: It-produktförsörjning
Beskrivning: Region Halland bedriver verksamhet inom många olika områden, inklusive vård, utbildning, kultur och andra samhällstjänster. Inom dessa olika områden finns det varierande behov av it-utrustning. Den upphandling som nu görs syftar till att tillgodose dessa olika behov och säkerställa att alla verksamheter kan bedrivas effektivt och med hög kvalitet.
Intern identifierare: RS250758
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 32580000 Datautrustning, 32584000 Datalagringsmedia, 48820000 Servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000