410332-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Analysapparatur
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Network analyser
Referensnummer: FOI-2019-1279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38432000 Analysapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Vector network analyser for both conventional S-parameter measurements and RCS measurements. Delivery shall be complete with FOI specified software.
Upphandlingsobjektet
Upphandlingen avser en (1) st Vector network analyser med kravställd mjukvara enligt upphandlingsdokument. Härutöver tillkommer service, reparationer och reservdelar. Omfattning och förutsättningar i övrigt enligt upphandlingsdokumentet.
Instrumentet ska var fabriksnytt och leveransen ska vara komplett enligt kravspecifikationen kapitel 4.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen