41036-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Utryckningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsbil och tankbil
Referensnummer: GNU 2020/136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
En räddningsbil och en tankbil till Räddningstjänsten DalaMitt. Fordonen ska levereras till anläggning i Ludvika kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Räddningsbil
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lastväxlare inklusive tank
Del nr: 2